O nás

Ve společnosti Britax Römer ručíme za to, že děti i rodiče jsou na cestách v bezpečí. Společnost se plně věnuje tomuto úkolu již od doby, kdy jsme začali vyrábět bezpečnostní zařízení a doplňky na počátku 30. let 20. století. Od chvíle, kdy jsme v roce 1966 vyvinuli první dětskou autosedačku Britax Römer, je bezpečnost dětí naší nejvyšší prioritou. Už více než 50 let nešetříme prostředky ani silami, abychom pro děti zajistili ještě větší bezpečí. V současné době společnost Britax Römer vyvíjí a vyrábí dětské autosedačky, kočárky a cyklosedačky. 90 % našich autosedaček je „vyrobeno v Německu“ nebo „vyrobeno ve Velké Británii“.
Protože je pro nás bezpečnost vždy na prvním místě, tak jako jedni z mála výrobců autosedaček máme v našem sídle v Leipheimu v Německu i vlastní crash test centrum, kde jsme schopni provádět dynamické zkoušky. Díky těmto zkouškám zjistíme síly, které působí na sedačku a dítě v případě nehody. Tyto informace nám pomáhají v hodnocení případných rizik vycházející z nehod a jejich následnou eliminaci na minimum. Zkoušky provádíme opakovaně, daleko nad rámec legislativních požadavků, dokud si nejsme zcela jisti kvalitou a bezpečností produktů. Kombinace zapojení nových technologií při vývoji, posuzování rizik a výrobě našich produktů zaručuje jejich bezpečí. A to vše „Made in Germany“. Na tomto blogu vás budeme seznamovat s nejnovějšími bezpečnostními trendy, dáme vám tipy, jak si užít cestování s dětmi a poradíme vám také s výběrem kočárků. Pokud by vám zde nějaké téma chybělo, napište nám na Facebook

 

Stěžejní  události v historii společnosti

1871 Společnost Römer je založena ve městě Ulm, specializuje se na kožené zboží a později na helmy. Začátkem 20. století je Römer jedním z prvních výrobců na světě, kteří vyvíjejí a vyrábějí motocyklové přilby ze sklolaminátu. Společnost Römer později rozšiřuje svůj vývoj na bezpečnostní přilby pro hasičské sbory, ozbrojené složky a řešení katastrof.

1913 Společnost Marmet Baby Carriage začíná vyrábět kočárky. Kočárky této firmy jsou známé svým krásným tvarem, bezchybným zpracováním, lehkostí a snadným ovládáním. Tato značka kočárků byla oblíbená u královské rodiny, včetně Alžběty II.

1914 Marmet vyhrává Zlatou medaili na Children’s Welfare Exhibition za svůj skládací kočárek. V roce 1913 byl Marmet prvním britským výrobcem, který vytvořil skládací kočárek.

1938 Ze společnosti British Accessories vzniká Britax a začíná vyrábět bezpečnostní zařízení a doplňky pro automobily.

1963 Společnost Britax je odkoupena společností Excelsior Motor Company.

1963  Excelsior Motor Group zavádí nový typ bezpečnostního pásu, který umožňuje, aby se pás posouval, ale aby se při prudkém zabrzdění nepohnul.

1966 Na trh jsou uvedeny první dětské autosedačky této společnosti: Star Rider od Britax ve Velké Británii a LUFKI od Römer v Německu.

1968 Mateřská společnost se stává známou jako Britax-Excelsior a později jako Britax. Britax-Excelsior odkupuje britskou společnost Wingard Ltd.

1969 Römer uvádí na německý trh proslulou autosedačku PEGGY. Vyráběla se po více než 30 let.

1971 Wingard Ltd. odkupuje společnost Römer, která byla následně přejmenována na Excelsior Motor Group.

1975 Römer Wingard uvádí na trh svůj první kočárek s názvem RÖMER PEGGY MOBIL.

1978 Společnosti Britax a Römer oficiálně spojují síly a vzniká společnost Römer Britax (později známá jako Britax Römer).

1980 Römer Britax přispívá k vývoji prvního evropského nařízení o dětských zádržných systémech Evropské hospodářské komise ECE-44/00.

1981 Počátek provádění nařízení ECE-44/00. Je to poprvé, kdy dětské zádržné systémy musejí být certifikovány podle normy. Britax jako první získává schválení ECE R44 a uvádí na trh dětskou autosedačku R44.

1981 Römer Britax rozšiřuje svou působnost v oblasti bezpečnosti a začíná vyrábět cyklosedačky.

1985 Römer Britax uvádí na trh svou první autosedačku pro novorozence s názvem BABY-SAFE.

1988 Römer Britax uvádí na trh svou první autosedačku skupiny 1 s názvem KING.

1988 Britax Römer získává obchodní podíly v Restmore, a to včetně historické značky kočárků Marmet.

1990 Römer Britax mění svůj název na Britax Römer.

1997 Díky úzké a intenzivní vzájemné spolupráci Britax Römer uvádí na trh světově první dětskou autosedačku ISOFIX s názvem RÖMER PRINCE a Volkswagen uvádí na trh Golf IV, první auto na světě s ukotvením ISOFIX. Obě společnosti poprvé představily tyto nové technologie na veletrhu IAA ve Frankfurtu.

1999 Je podána patentová přihláška na Pivot Link (systém otočného spoje). Tato jedinečná technologie využívá ukotvovacích bodů ISOFIX a snižuje pohyb dítěte vpřed v sedačce v případě nehody.

2001 Britax Römer přestává vyrábět dětské autosedačky s pultíkem.

2007 Britax Römer uvádí na trh svůj první kočárek značky Britax.

2010 Zavedení technologie odstínění bočního nárazu Side Impact Cushion Technology (SICT) u skupiny dětských autosedaček Britax Römer KID. Tato zvláštní technologie podstatně omezuje riziko zranění při bočním nárazu.

2012 Britax Römer TRIFIX vyhrává cenu Red Dot Design.

2013 Britax Römer uvádí na evropský trh značku venkovních praktických kočárků a přívěsů za kolo BOB (koupeno společností Britax v USA na konci roku 2011).

2013 Britax Römer odkupuje mezinárodní firmu podnikající v oblasti kočárků a automobilové bezpečnosti BRIO Care od švédské společnosti BRIO AB.

2016 Britax Römer slaví 50. výročí svých prvních autosedaček.

2016 Britax Römer přesouvá své evropské sídlo z Ulmu do Leipheimu blízko Augsburgu.

2017 V Leipheimu Britax Römer uvádí na trh nejmodernější a technicky nejvyspělejší centrum pro provádění crash testů dětských autosedaček na světě.

2017 Britax Römer provádí akvizici značky prémiových kočárků Seed.

 

#NAVŠTIVTE NÁS NA INSTAGRAMU