Vysvětlení pojmů

SICT

SICT

Technologie SICT poskytuje špičkovou ochranu dítěte v případě bočního nárazu. Jedná se o ochranný prvek umístěný buď viditelně zvenčí na bočnicích autosedačky, nebo u některých modelů jako je například Dualfix i-size je SICT skrytý pod korpusem. Autosedačky s tímto bezpečnostním systémem bezpečně poznáte podle nápisu SICT na korpusu. 

SICT snižuje sílu nárazu, bočnice se deformují, aby pohltily energii, než zapůsobí na vaše dítě.

5-bodový bezpečnostní pás

5-bodový bezpečnostní pás

Pětibodový bezpečnostní pás je nejbezpečnějším způsobem, jak připoutat dítě v autosedačce. V případě nehody rozloží bezpečnostní pás sílu nárazu do pěti bodů – dva jsou na ramenou, dva na kyčlích a jeden na sponě mezi nohama. Pomáhá tak chránit vaše dítě před nárazem z jakékoliv strany.
Secure Guard

Secure Guard

Bezpečnostní systém SecureGuard pomáhá chránit u dětí velmi zranitelnou oblast břicha. Můžete ho najít u autosedaček určených pro děti od 15 do 36 kilogramů nebo u modelů pro děti od 9 do 36 kilogramů. Je to dodatečný čtvrtý kotevní bod, který dělá klasický tříbodový bezpečnostní pás ještě bezpečnější. SecureGuard zajišťuje, že bezpečnostní pás vždy povede ve správné výšce na pánevní kosti vašeho dítěte. Snižuje tak sílu působící při čelním nárazu na břišní oblast až o 35 %. Toto číslo potvrdily interní testy Britax Römer, při kterých byla použita figurína reprezentující průměrné šestileté dítě. Zároveň je díky tomuto systému cestování v autosedačce mnohem pohodlnější.
XP PAD

XP PAD

Jedná se o pěnovou podložku umístěnou na bezpečnostním pásu. Systém XP Pad nové generace dokáže odvést až 30 % energie působící na krční páteř dítěte při čelním nárazu, a chrání tak nejen krk ale i hrudník. Polstrování navíc změkčuje bezpečnostní pás, jízda je tak pro děti mnohem pohodlnější. XP Pad najdete u autosedaček kde se dítě poutá bezpečnostním pásem vozidla.
ISOFIX

ISOFIX

Isofix je bezpečnostní systém, který musí mít všechny autosedačky, aby splnily nejnovější bezpečnostní normu I- Size ECE R 129. Díky isofixu, pevným háčkům umístěným na zadní straně autosedačky nebo na isofixové základně, se autosedačka pevně připojí ke konstrukci vozu. Používání je jednoduché, zabraňuje rodičům, aby při poutání udělali chybu. Autosedačka nebo isofixová základna se jednoduše nacvakne na speciální oka v autě. Kvalitní autosedačky mají navíc několik bezpečnostních signalizací, které potvrdí, že je isofix a celá autosedačka upevněná správně.

Předtím, než pořídíte autosedačku s isofixem, zkontrolujte si, zda má vaše auto oka pro uchycení isofixu. Najdete je většinou ve spoji mezi sedací částí a zádovou opěrkou sedadla. Většina novějších aut je isofixovými oky vybavená.

Britax Römer je dlouhodobě lídrem co se týče bezpečného cestování s dětmi. Nejen, že splňuje veškeré nejnovější bezpečnostní požadavky a normy, dokonce se podílí na jejich tvorbě. Můžeme se proto pyšnit tím, že jsme se spolu s firmou Volkswagen podíleli na vývoji systému isofix a díky nám se z něj stal normovaný systém sloužící k bezpečnému upevnění autosedaček.

PIVOT LINK

PIVOT LINK

V případě nárazu náš patentovaný systém otočného spoje směřuje sílu v prvé řadě dolů, dovnitř sedadla (1) a následně jemněji vpřed (2), čímž významně snižuje riziko zranění hlavy a krku.
#NAVŠTIVTE NÁS NA INSTAGRAMU