Jak vybrat správný kočárek pro vás i vaše dítě?

Jak vybrat správný kočárek pro vás i vaše dítě?

Korbička, golfáč, kombinace, sporťák – mamince začátečníci jde jistě z množství pojmů týkajících se kočárků hlava kolem. Nabídka je dnes totiž opravdu široká. Jak se v ní zorientovat a vybrat toho nejlepšího pomocníka pro převážení vašeho dítěte?

Co je kombinovaný kočárek?

Kombinovaný kočárek jsou vlastně takové dva kočárky v jednom. Dostanete podvozek a k tomu korbu pro miminko i sportovní sezení pro větší, sedící dítě. Můžete se setkat také s pojmem trojkombinace – v tom případě se jedná o celý set obsahující navíc ještě autosedačku, která bude kompatibilní s podvozkem kočárku. Nyní se velmi často prodávají kočárky, ze kterých si můžete kombinaci (ať už dvoj nebo troj) vytvořit sami.

Kde budete jezdit?

Před výběrem je důležité si uvědomit, jak a kde chcete kočárek využívat. Podle toho se rozhodnete, co vašemu kočárku nesmí chybět a co není až tak nutné.

Kočárky do přírody

Kolečka jsou důležitým základem pro kočárky, se kterými chtějí maminky zdolávat vzdálenosti v terénu. Již neplatí, že jediná kvalitní kolečka jsou ta nafukovací. Kolečka se speciálně vyvinutou pevnou výplní dnes nabízí minimálně stejně komfortní jízdu a vlastnosti, jako ta nafukovací. Navíc ušetří starosti s dofukováním a vyhnete se také propíchnutí. Důležité je, aby kolečka byla dostatečně velká a odpružená.

U kočárků do terénu pak není na obtíž, když jsou podvozky robustnější. Zajistí větší stabilitu a zabrání převrácení.

Ideálním kočárkem, který zvládne i terén a zároveň neudělá ostudu na procházce ve městě je  Go Big 2. Má velmi bytelný podvozek a kvalitní kola a do detailu propracovanou korbu i sportovní sezení. Za své kvality získal v minulosti nejlepší hodnocení v prestižním testu organizace Stiftung Warentest.

Kočárky do města

Ve městě maminka potřebuje, aby se kočárek snadno ovládal a nebyl příliš těžký při cestách městskou hromadnou dopravou. Na procházkách městskými parky je samozřejmě důležitý také moderní design. Pro tyto účely jsou vhodné kočárky s menšími kolečky a lehčími podvozky.

Snadno ovladatelný, lehký kočárek, který ale zároveň má kvalitní podvozek i kola, je B AGILE M. Má spoustu praktických vychytávek jako například skládání jednou rukou a prodlouženou stříšku. .

Kočárky na sport

Běhání je dnes velkým trendem. Pokud patříte ke sportovním nadšencům, poohlídněte se po kočárcích, které budou zvládat vaše tempo. Kočárky určené pro sport se většinou vyznačují tříkolovým podvozkem s kvalitními koly. Neměla by chybět ani ruční brzda umístěná na rukojeti. Je také velmi důležité, aby kočárek měl schválení právě pro ten typ aktivity, který s ním chcete absolvovat (běhání, jízda na kolečkových bruslích). Jedině tak bude vaše sportování bezpečné pro vás i miminko.

Skvělým parťákem na sportování je kočárek Bob Revolution Pro, který je schválený jak pro běhání, tak pro inline bruslení. Využívají ho i profesionální trenérky strolleringu (cvičení maminek s kočárky).

#NAVŠTIVTE NÁS NA INSTAGRAMU